Předání nové cisterny

17. 10. 2009

Dne 17.10.2009  se uskutečnilo za účasti starosty městyse ing. Václava Pergla slavnostní předání nové automobilové cisternové stříkačky Volvo FM 9 s hasičskou nástavbou vyrobenou ve společnosti SPS –VKP Slatiňany Jednotce sboru dobrovolných hasičů Koloveč a uvedení tohoto nového hasičského vozidla do běžného provozu.

Pozvání na tuto událost přijali:

-          pan plk. Ing. František Pavlas - ředitel HZS Plzeňského kraje, s doprovodem
-          pan plk. Ing. Václav Petržík – ředitel územního odboru HZS Plzeňského kraje, s doprovodem
-          pan Ing. Petr Smutný, člen rady Plzeňského kraje
-          pan Ing. Vladislav Vilímec, poslanec PČR, člen zastupitelstva Plzeňského kraje a místostarosta města Kdyně
-          pan Jan Látka, poslanec PČR a člen zastupitelstva Plzeňského kraje
-          paní Ing. Mgr. Marcela Mertinová, poslankyně PČR
-          zástupce dodavatele vozidla, společností Volvo Truck Czech a SPS – VKP Slatiňany
-          pan Bednář, farář zdejší kolovečské farnosti
-          pan Ing. Josef Mastný, předseda představenstva Zemědělské akciové společnosti Koloveč
-          pan Jaroslav Rokoský, zástupce společnosti Kartáčovna Koloveč
-          a zástupci spřízněných hasičských sborů

Starosta poděkoval JSDH za práci vykonávanou pro obec, zejména Václavu Vágnerovi, bývalému veliteli SDH Koloveč, který jako první, od roku 2006 společně s městysem Koloveč inicioval myšlenku pro nákup nového auta.
Nová cisterna nahradila po 25 letech dosluhující CAS-24 Š-706 RTHP, která bude sloužit jako záložní vozidlo.
 Celkové náklady na pořízení nového hasičského vozidla, činily cca 6 100 000,- Kč , a byly hrazeny ze tří zdrojů a to částkou ve výši 2.500.000,- Kč z dotace MVČR, dále částkou ve výši 2.000.000,- Kč z dotace Plzeňského kraje a konečně částkou ve výši 1.600.000,- Kč z vlastních zdrojů městyse Koloveč.
Po projevech starosty městyse ing. Václava Pergla, starosty jednotky Václava Zoubka, velitele jednotky Radka Andrleho a hostů byla cisterna družstvem mladých hasičů odhalena a farářem požehnána.
Následovala prohlídka cisterny a ukázka vybavení, zejména monitoru, který byl nejčastějším terčem otázek.

Na závěr bylo pro všechny zúčastněné připraveno pohoštění.

Více info: ZDE

Výroba Volva FM9: ZDE

Náhledy fotografií ze složky Předání nové cisterny

Z DALŠÍCH WEBŮ